Вплив певних ароматів під час сну значно покращує когнітивні функції

author
0 minutes, 0 seconds Read

З усіх почуттів, яким ми любимо потурати, нюхом часто нехтують – але правильні запахи можуть бути саме тим, що потрібно вашому мозку, щоб він продовжував працювати в старості.

Дослідники з Каліфорнійського університету в Ірвіні нещодавно виявили переконливі докази того, що збагачення повітря ароматами покращує когнітивні здібності, зміцнюючи критичний зв’язок між неврологічними областями, що відповідають за пам’ять і прийняття рішень.

Їхній експеримент, в якому взяли участь 43 чоловіки та жінки у віці від 60 до 85 років, свідчить про те, що зниження когнітивних функцій і такі стани, як деменція, можна сповільнити, просто розпилюючи різні парфуми у спальні перед сном щовечора.

Стимуляція старої сірої речовини з віком є життєво важливою для підтримки хорошого когнітивного здоров’я. Це не тільки означає, що ви повинні читати і писати, але й підтримувати себе в тонусі. Це означає не лише розгадувати щоденний кросворд, а й наповнювати наше оточення різноманітними видами та звуками, щоб мозок мав над чим замислитися.

Для інших тварин збагачення навколишнього середовища запахами стимулює нейропластичність, особливо в тестах за участю тварин з неврологічними розладами, схожими на людські симптоми.

Не буде перебільшенням припустити, що люди також можуть отримати користь від переживання складного “ароматичного ландшафту”. З фізіологічної точки зору, наша здатність розпізнавати запахи погіршується ще до того, як починає знижуватися наша когнітивна здатність.

Втрата цього відчуття також корелює з втратою клітин головного мозку, натякаючи на тісний зв’язок між нюхом і неврологічними функціями.

“Нюх має особливий привілей – він безпосередньо пов’язаний з ланцюгами пам’яті мозку, – каже нейробіолог Майкл Ясса.

“Всі інші органи чуття спочатку проходять через таламус. Кожен з нас відчував, наскільки сильний вплив мають аромати на спогади, навіть дуже давні. Однак, на відміну від змін зору, які ми лікуємо за допомогою окулярів та слухових апаратів, втрата нюху не піддається лікуванню”.